Pożegnanie klasy ósmej miało miejsce w czwartek. Pierwsza część w sali gimnastycznej, a druga związana z prezentacją z wykorzystaniem tablicy multimedialnej w sali lekcyjnej. Wszystko odbyło się bardzo humorystycznie. Uczniowie kl. 8 przebierali się za nauczycieli, posługując się wymyślnymi strojami i przedstawiali lekcje. Zgadnijcie, jacy to nauczyciele?
Koledzy z klasy 7 później wręczali im pamiątkowe prezenty.
W czasie prezentacji ósmoklasiści przedstawiali, jak się zmienili ... często porównanie było od czasów gdy byli małymi dziećmi.
Tradycyjnie żegnanie najstarszej klasy szkoły podstawowej kończy się ... łzami.
Podręczniki do Oddziału Przedszkolnego A – ZEREÓWKA
na rok szk. 2025/2026
Nasza Bajka. Poziom B+. Pakiet. Sugerowana grupa wiekowa: Sześciolatek
W skład pakietu dla przedszkolaka wchodzą:
Karty pracy cz. 1-4
Wyprawka
Minikurs rysowania
Zeszyt grafomotoryczny
Katechizmy - na przyszły rok zorganizuje we wrześniu ksiądz
Język Angielski:
Bingo Mini podręcznik PWN – j. Angielski dla najmłodszych
Anna Wieczorek
Grażyna Malenta
Wyprawka dziecka do Oddziału Przedszkolnego A na rok szk. 2025/26
książki (wyprawka wg spisu),
ryza papieru białego
blok kolorowy,
papier kolorowy wyklejankowy,
blok kolorowy techniczny,
kredki, ołówek (miękki),
pędzelek,
nożyczki,
klej,
farby,
plastelina,
biała podpisana teczka na prace dzieci,
mydło w płynie,
ręczniki papierowe,
chusteczki higieniczne,
papier toaletowy
obuwie na zmianę
„awaryjne ubranie” na zmianę.
W środę 11 czerwca uczniowie klas od III do VII brali udział w pikniku naukowym w Chotyńcu.
Główny wątek tego pikniku to archeologia i praca archeologów.
Szczęście, że pogoda dopisała, chociaż zapowiadało się bardzo deszczowo.
Uczniowie naszej szkoły z klas od I do III, 9 czerwca brali udział w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej.
Uzyskali II miejsce.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy.
W dniu 5 czerwca uczniowie klasy 1 odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Radymnie.
Dzieci zapoznały się z zasadami obowiązującymi w bibliotece, poznały bogaty księgozbiór oraz wysłuchały głośnego czytania opowiadania pt.: 12 DZIECIĘCYCH WYZWAŃ, CZYLI POLSCY AUTORZY O TYM, JAK PORADZIĆ SOBIE Z PROBLEMAMI. Tekst napisała pani Anna Onichimowska. Uczniowie z dużym zaciekawieniem wysłuchali pięknego opowiadania i odpowiadali na zadawane im pytania.
W czasie spotkania pojawili się w bibliotece czytelnicy i dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda proces wypożyczania w tak dużej placówce.
Następnie Natan – stały czytelnik- oddał wypożyczone książki oraz wyszukał nowe pozycje do czytania. Inspiracją do takiej wycieczki było przysposobienie czytelnicze oraz realizacja programu kółka czytelniczego w klasie pierwszej.
Następnym punktem wycieczki była lodziarnia. Tu dzieci odbywały trening samodzielności podczas kupowania. Na pamiątkę pierwszoklasiści otrzymali zakładki do książek.
Serdecznie dziękujemy Pani dyrektor biblioteki Elżbiecie Kuchcie za ciepłe i miłe spotkanie,
życząc samych sukcesów zawodowych
Anna Olszańska i Elżbieta Szymczycha
W poniedziałek klasy V i VII pojechały na wycieczkę do Rzeszowa. Głównymi celami były: FlyPark, Laserowa Twierdza, Escape Room. Zabawa w FlyParku poprzedzona była ćwiczeniami.
Później wszyscy rozeszli się i wybierali liczne formy zabawy. Były oczywiście trampoliny.
Różnego rodzaju skoki na grube materace lub morze piłek, gąbek
W innych atrakcjach trzeba było wykazać się odwagą - bez lęku wysokości
Niektórzy próbowali swoich sił w jeździe na rozjuszonym byku
Wiele jeszcze innych atrakcji:
Po pierwszych trudach posiłek.
Po posiłku do wyboru: Escape Room i rozwiązywanie zagadek lub Laserowa Twierdza.
W Escape Room było dość ciemno - brak zdjęć. Wysiłek w rozwiązywaniu zagadek podjęła klasa V.
Po wejściu do Laserowej Twierdzy od razu można było zobaczyć liczną broń powieszoną na ścianie. Właśnie taką otrzymywali uczestnicy walk.
Uczniowie podzielili się na trzy drużyny. Zapisów dokonywała Dagmara.
Czerwoni i niebiescy zaczynali jako pierwsi.
Potem dołączyli zieloni:
W danym momencie grało 2 drużyny, potem była wymiana. Wszyscy grali po ok. 15 min - 4 razy. Wydawać by się mogło, że to mało, ale w rzeczywistości niektórzy mieli już dość po 2 rundach.
Zmagania można było obserwować na dużym monitorze lub grać na nim w gry PS.
Po zakończeniu rywalizacji pani prezentowała wyniki — np. kto uzyskał najwięcej trafień lub był najczęściej trafiany, kto zużył najwięcej amunicji, itp. Wyłoniono także drużynę, która wygrała.
Do Duńkowic wróciliśmy ok. 17:30
W środę ma miejsce piknik naukowy odbywający się w Chotyńcu. Organizatorzy zapraszają wszystkie klasy oprócz klas I, II, oraz VIII. Te klasy będą miały normalne zajęcia w szkole. Wyjazd zaproszonych klas o godz. 12:30. Powrót (wyjazd z Chotyńca) o godz. 15:30 - autobus będzie odwoził dzieci do poszczególnych miejscowości - tak jak zawsze. Organizatorzy proponują aby uczniowie zabrali kocyki oraz prowiant. Proszę też zabezpieczyć dzieci na wypadek deszczu.
Uczniowie biorący udział w pikniku maja pierwsze 4 lekcje. Jednak aby nie nosili ciężkich plecaków prosimy aby nie zabierali ze sobą podręczników (tylko zeszyty i przybory do pisania).
W poniedziałek 2 czerwca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Dziecka. Był to dzień zabaw i atrakcji dl dzieci. Pogoda i zabawy na dworze zapowiadały się niepewnie. Jednak wyszło Słońce i zapomnieliśmy o zagrożeniu deszczem.
Atrakcje zaczęły się w tym roku nietypowo. Rodzice postanowili zrobić przedstawienie. Sztuka "Kaczka Dziwaczka" - Jana Brzechwy. Zaskoczyli wszystkich swoją inwencją, strojami, rekwizytami i talentem. Narratorem Była Pani dyrektor.
Na końcu przedstawienia zdziwienie .... zamiast upieczonej kaczki zrobił się zając.
Po przedstawieniu miały miejsce inne atrakcje. Tradycyjnie były zjeżdrzalnie - w tym roku trzy.
Odwiedziła nas tradycyjnie Ochotnicza Straż Pożarna oraz Straż Graniczna.
Ciągniki rolnicze to również tradycyjne w naszej szkole obrazki w Dniu Dziecka.
Nowością natomiast były przejażdżki motocyklami z boczną przyczepką oraz samochody do driftingu.
Można było też zapleść warkoczyki, dostać dziwne pieczątki oraz wczuć się w rolę konia, który miał przeskakiwać różne przeszkody.
Nie zabrakło też grillowanych kiełbasek, lodów, popcornu oraz frytek, do których kolejka ledwo mieściła się w szkolnych korytarzach. Wszystko w tle muzyki, która wydobywała się ze szkolnego nagłośnienia.
Odwiedził nasz także jakiś niebieski stwór.
Wszyscy byli zadowoleni. W tym dni szkoła nie kojarzyła się z nauką, kartkówkami i ocenami. Dzieci rozeszły się do domów w dobrych humorach. Następna tego typu impreza za rok. Oby też była tak udana jak w tym roku.
W poniedziałek 12 maja o godz. 17:00 odbędzie się wywiadówka dla wszystkich klas z wyjątkiem klasy VII i III. Wklasie VII wychowawca ustalił wywiadówki indywidualne.
Dla klasy III rozpocznie się o godz. 15:30 - na prośbę rodziców.
W Kwietniu miał miejsce diecezjalny konkurs "Kwiecista Droga" w Radymnie. Brali w nim udział uczniowie naszej szkoły. Wykonali m.in. palmy wielkanocne.
Z radością informujemy, że Julia Karkowska, uczennica naszej szkoły zdobyła drugie miejsce w tym konkursie.
Konkurs ten miał na celu promowanie tradycji oraz piękna kultury wielkanocnej. Cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów z całej diecezji. Zgłoszono 96 palm wielkanocnych.
Julia, dzięki swojej kreatywności i zaangażowaniu, zaprezentowała wyjątkową palmę wielkanocną, która zachwyciła jurorów w Przedszkolu Parafialnym w Radymnie.
Serdecznie gratulujemy Julii oraz jej rodzicom za wspaniałą pracę i poświęcenie. To osiągnięcie jest nie tylko powodem do dumy dla naszej szkoły, ale także inspiracją dla innych uczniów do odkrywania i pielęgnowania lokalnych tradycji.
Życzymy dalszych sukcesów i twórczych inspiracji!
We wtorek w naszej szkole miało miejsce ważne wydarzenie. Odbyła się akademia z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Odbyła się ona dwukrotnie: dla klas starszych od I-VIII a potem dla przedszkoli.
Aktywny w niej udział brali uczniowie klas VI oraz VII. Akademia rozpoczęła się uroczystym wprowadzeniem sztandaru szkoły.
Potem rozpoczęło się przedstawienie, któremu towarzyszyły wyświetlane tematyczne slajdy. Na początku "Przeniesiono się w czasie". Dziennikarze przenieśli się do czasów, w których uchwalano konstytucję.
Relacjonowano co dzieje sie na ulicach, jak przebiegają obrady, .....
Potem Król Stanisław August Poniatowski odnosił się do uchwalonej konstytucji.
Nie zabrakło też carycy Katarzyny, która z takiego rozwoju wypadków była zdziwiona i niezadowolona.
Faktu uchwalenia w Polsce konstytucji, którą potem nazwano Konstytucją 3-go maja już nic nie zmieniło. Była to druga konstytucja uchwalona na świecie - po Stanach Zjednoczonych.
Jak już wspomniano akademię powtórzono dla przedszkoli.
W dniu 27 marca 2025 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Jarosławskie Pola Nadziei", która ma na celu wsparcie lokalnego hospicjum w Jarosławiu. To wyjątkowe wydarzenie, organizowane co roku, ma na celu nie tylko zbieranie funduszy, ale także zwiększenie świadomości społecznej na temat opieki paliatywnej i roli hospicjów w naszym życiu.
Podczas akcji uczniowie, z żonkilami w dłoniach, stanowili żywy symbol nadziei i wsparcia dla chorych oraz ich rodzin. Żonkil, który jest symbolem tej inicjatywy, przypomina nam o potrzebie solidarności i empatii wobec osób w trudnej sytuacji zdrowotnej.
Młodzież z naszej szkoły odwiedzała pobliskie kościoły w Duńkowicach i Michałówce, gdzie z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem oferowała żonkile wiernym. Każdy darczyńca mógł wesprzeć lokalne hospicjum, a także zabrać ze sobą symbol nadziei, który będzie przypominał o ważności pomocy innym.
Dzięki zaangażowaniu naszej młodzieży oraz wsparciu lokalnej społeczności udało się zebrać znaczną kwotę: 1528 zł 36 gr, która została przeznaczona na działalność hospicjum.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom za ich zaangażowanie oraz wszystkim mieszkańcom Duńkowic i Michałówki za hojność i otwarte serca. To właśnie wspólne działania pokazują, jak wiele możemy osiągnąć, gdy pracujemy razem dla dobra innych.
Zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnych akcjach, które mają na celu wsparcie potrzebujących. Razem możemy tworzyć lepszą przyszłość!
W dniu 23 kwietnia 2025 roku odbyła się wyjątkowa akademia z okazji Świąt Wielkanocnych, która miała miejsce w atmosferze radości i refleksji. Zgromadzeni goście, uczniowie oraz nauczyciele wzięli udział w tym szczególnym wydarzeniu, mającym na celu uczczenie tego wyjątkowego okresu w roku.
Ceremonia rozpoczęła się od występu dzieci z OPA, które zaśpiewały piosenkę o wiośnie pod czujnym okiem pani Barbary Kupki. Ich wykonanie wprowadziło wszystkich w nastrój odrodzenia, nadziei oraz radości, które są nieodłącznymi elementami Świąt Wielkanocnych.
Następnie uczniowie klasy III zaprezentowali dynamiczny taniec przygotowany przez panią Bożenę Marciak, a entuzjastyczne oklaski widowni były świadectwem ich talentu oraz zaangażowania.
Centralnym punktem programu był montaż słowno-muzyczny, w którym uczniowie klas V i VI recytowali wiersze oraz wykonywali tradycyjne pieśni wielkanocne.
Szczególnie wzruszającym momentem było wykonanie pieśni „Zbawienie przyszło przez Krzyż” przez uczennice klasy VIII, Annę Turko i Olivię Marciak. Ich emocjonalny występ stworzył niezwykły klimat, wprowadzając zebranych w świąteczny nastrój.
Kulminacją akademii był pokaz tańca, który przygotowały uczennice z klas VI i VII. Ich choreografia zachwyciła publiczność i dodała uroku całemu wydarzeniu.
Na zakończenie uroczystości pani Dyrektor Bernadetta Kurecka podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji akademii, zwracając uwagę na znaczenie wspólnego świętowania. Ks. Proboszcz Mieczysław Stopa przypomniał, jak ważne jest celebrowanie Zmartwychwstania Chrystusa w gronie rodzinnym oraz przyjaciół.
Dzięki staraniom uczniów oraz nauczycieli akademia była nie tylko pięknym wydarzeniem artystycznym, ale także duchowym przeżyciem, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.
Konkurs na Najładniejsza Pisankę Wielkanocną
Nierozerwalnym symbolem Świąt Wielkanocnych jest pisanka. Pisanka to ogólna, zwyczajowa nazwa jaja wielkanocnego, zdobionego różnymi technikami. Jajo od wieków było uważne za symbol początku i źródła życia, znak Zmartwychwstania, powrotu do życia. Ozdobione, miały w sobie tajemniczą moc. Pisanki to również nasze dziedzictwo kulturowe, które stanowi o naszej tożsamości.
W tym roku szkolnym nasza szkoła była organizatorem Konkursu na Najładniejszą Pisankę Wielkanocną. W konkursie wzięło udział 26 prac, wykonanych przez uczniów naszej szkoły z klas I-III oraz IV –VIII. Wszystkie prace wykonane były w technice przestrzennej, w różnym formacie i ciekawymi technikami. Prace uczniów budziły wiele podziwu i zainteresowania. Jury oceniające pisanki miało naprawdę wiele pracy, a wybór tych najpiękniejszych nie był prosty.
W kategorii klas I-III
I miejsce – Lena Kosztyła
II miejsce – Emilia Piwowar
II miejsce – Nikola Kustrzyk
III miejsce – Piotr Pankiewicz
W kategorii klas IV-VIII
I miejsce – Laura Szałaj
II miejsce – Julia Kołodziej
III miejsce – Patryk Szylar
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Wycieczka klasy V do Rzeszowa
W piątek 11 kwietnia pociąg regionalny zawiózł nas do Rzeszowa. Pierwszy punkt programu to zabawa w Laserowej Twierdzy.
Podzieleni na grupy przez godzinę wcielaliśmy sie w bohaterów gier. Każdy zdobył jakieś osiągniecia.
Następnie musieliśmy uzupełnić zapasy enegrii - w pizzerii.
Dalej udaliśmy się do Piwnic Rzeszowskich, gdzie przywiatła nas ropucha Romilda. Tu najpierw legenda a później prawdziwa historia miasta. Wszystko w interaktywnej formie.
Taka nauka historii to przyjemność. Były też wynalazki, min.: silnik odrzutowy, grająca szafa czy motor.
Przemoczeni (z powodu deszczu) ale zadowleni wróciliśmy tym samym środkiem lokomocji do Radymna, gdzie odebrali nas rodzice. Oprócz frajdy była też nauka; posługiwanie się GPSem, rozplanowanie czasu, zasady gier, praca zespołowa, historia miasta wojewódzkiego.
28 marca 2025 r. w Świetlicy Wiejskiej w Duńkowicach, jak co roku odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego.
Organizatorkami były: Panie Justyna Badowicz, Elżbieta Szymczycha i Anna Terpiłowska (Pani Badowicz właśnie robi poniższe zdjęcie)
Honorowy patron konkursu objął - Wójt Gminy Radymno Pan Bogdan Szylar. W imieniu włodarza nagrody laureatom wręczyła Pani Beata Gałęza – Sekretarz Gminy.
Celem konkursu było:
W konkursie udział wzięli reprezentanci siedmiu szkół z naszej gminy. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.
Jury w składzie p. Magdalena Stecyk, p. Katarzyna Wasieczko, p. Katarzyna Siedlec,
wyłoniło następujących zwycięzców:
Kategoria klasy pierwsze:
Wyróżnienie: Weronika Wojtanowicz SP Duńkowice
III miejsce Tymon Szczurko SP Korczowa
II miejce Nikola Kustrzyk SP Duńkowice
I miejsce Natan Zaprutkiewicz SP Duńkowice
Kategoria klasy drugie i trzecie
Wyróżnienie:
Malwina Lecyk SP Święte
Aneta Ożóbko SP Nienowice
III miejsce Dawid Maciałek SP Duńkowice
II miejsce Martyna Leonowska SP Święte
I miejsce Natalia Mazur SP Łazy
Kategoria klas IV-VI
Wyróżnienie:
Adrian Kędzior SP Duńkowice
Paulina Łagoda SP Korczowa
Katarzyna Sobolewska SP Duńkowice
Anna Kominko SP Łazy
III miejsce Francieszek Bober SP Duńkowice
II Magdalena Łamasz SP Święte
I miejsce Lena Sobolewska SP Duńkowice
Kategoria klasy VII-VIII
Wyróżnienie: Paulina Bugira SP Skołoszów
III miejsce Aleksandra Ambroch SP Święte
II miejsce Zofia Suchy SP Ostrów
I miejsce Nikola Hajduk SP Nienowice
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki
a laureaci pamiątkowe statuetki.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w Gminnym Konkursie Recytatorskim.
Dziękujemy nauczycielom - opiekunom za przygotowanie uczniów.
Serdeczne podziękowania organizatorki składają na ręce p. Bernadety Kureckiej Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Duńkowicach za wsparcie i otwartość.
W Sośnicy 20 marca odbył się VI Turnieju Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt Szkół Gminy Radymno. Nasza szkoła za sprawą reprezentacji dziewcząt wzięła w nim udział. Zdobyły III miejsce. Gratulujemy.
W Piątek tj. 7 marca odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Kobiet. Wzięli w niej udział tylko chłopcy. Rozpoczęto skeczem — rozmowa Sokratesa z Darwinem na temat jak powstała kobieta.
Później chłopcy z przedszkola zaprezentowali taniec. Na uwagę zasługują ich stroje - mali mężczyźni w super czapkach i szelkach.
Następny skecz ukazywał żonę budzącą i "motywującą do działania" swojego męża.
Chłopcy z klasy II zaśpiewali piosenkę wszystkim kobietom i dziewczynom z naszej szkoły.
Nie zabrakło też wierszy o kobietach.
Część artystyczna zakończyła się tańcem chłopców z kl. III.
Pani dyrektor podziękowała bardzo wszystkim uczestnikom.
28 marca w Świetlicy Wiejskiej w Duńkowicach odbędzie się kolejna edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Z poezją za pan brat" pod patronatem Wojta Gminy Radymno i Szkoły Podstawowej w Duńkowicach.
Poniżej do pobrania: