• Próbna ewakuacja w naszej szkole

    9 października odbyła się próbna ewakuacja w naszej szkole.

    Po sygnale dźwiękowym w postaci - 4 długich dzwonków uczniowie wraz z nauczycielami opuścili budynek szkoły i udali się na wyznaczone miejsca zbiórki. Nauczyciele na podstawie dziennika przekazali p. Dyrektor Bernadecie Kureckiej, prowadzącej akcję ewakuacyjną, informacje dotyczące stanu liczebności klas.

    Podkreślamy, iż takie alarmy próbne to bardzo ważne kwestie, które przygotowują nas do zachowania odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia. Przeprowadzona akcja była potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak się zachować w takich sytuacjach.

    Była też okazja zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć .... :)

  • Pokazy ZAELEKTRYZOWANI

    W środę 2 października miały miejsce w naszej szkole ciekawe doświadczenia. W Sali gimnastycznej odbyły się pokazy „Zaelektryzowani”.

    Pan prowadzący na początku zaproponował, aby ktoś napompował swoimi płucami dwumetrowy rękaw z foli. Miał na to 5 sekund. Patryk zrobił to, ale udało mu się tylko napompować mniej niż połowę rękawa.

    Panu udało się to w pełni i to w niecałe 2 sekundy.

    Okazało się, że trzeba dmuchać z pewnej odległości w rękaw. Następnie było ciekawe doświadczenie z dmuchawą do sprzątania i piłką.

    Wydawać by się mogło, że dmuchawa ustawiona w kierunku piłki wyrzuci ją daleko. I tu zaskoczenie. Piłka była utrzymywana w powietrz mimo podmuchu powietrza.

    Na dodatek można było ją przemieszczać w powietrzu, manewrując odpowiednio dmuchawą.

    Ciekawe doświadczenie związane było z przelewaniem płynu między połączonymi butelkami. Odkryliśmy, że jeśli się wprawi przelewaną wodę w ruch wirowy to uda sie to zrobić dużo szybciej.

    Inne doświadczenia to np. związane z obrotami na taborecie. Paweł usiadł na obrotowym taborecie z dwoma hantlami.

    Pan wprawił go w obrót, ale szybkość obrotu uczeń mógł regulować, oddalając ciężary od siebie lub je przyciągając.

    Poznaliśmy, jak działa żyroskop, na przykładzie koła od roweru. Okazywało się, że jeżeli koło było w ruchu obrotowym, to trudno było zmienić jego położenie.

    Pan wyjaśnił, że podobnie jest w czasie jazdy na rowerze – jeżeli koła szybciej się obracają, to jazda jest stabilniejsza. Jedno doświadczenie wzbudziło szczególne zainteresowanie. Doświadczenie z azotem. Tak, ..... z azotem, który jest w powietrzu, w postaci niewidzialnego gazu. Na pokazach był jednak w dużym termosie w stanie skupienia ciekłym. Przelewając go do wiaderka, tworzyła się duża chmura białego dymu.

    Okazało się, że to woda skroplona przy zetknięciu z bardzo zimnym azotem (ok. -190 stop. Celsjusza).

    Pokazy trwały godzinę, po czym wszyscy – miejmy nadzieje, że zaciekawieni fizyką – rozeszli się do klas.

  • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

    29 września w całej Polsce obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – wyjątkowe święto, które przypomina o ogromnej wartości literatury i mocy, jaką niesie głośne czytanie. To dzień, który łączy pokolenia, promuje czytelnictwo i zachęca do dzielenia się literaturą.

    Głośne czytanie odbyło się w naszej szkole 27 września. Dla najmłodszych to nie tylko świetna zabawa, ale także kluczowy element rozwoju. Słuchanie opowieści rozwija wyobraźnię, poszerza słownictwo, a także wspomaga koncentrację. Do naszych oddziałów przedszkolnych przyszły mamy oraz babcie, by przeczytać maluchom bajki.

    W klasie pierwszej uczniowie wysłuchali opowieści „Deszczu śmiechu”, przeczytanej przez wychowawczynię.

    Starsze dzieci, potrafią już czytać, więc brały bezpośredni udział w wydarzeniu. Odważnie prezentowały wybrane przez siebie fragmenty książek.

    Akcję zamknęła młodzież z klasy VI. Tu już zrobiło się poważnie i dorośle, z odrobiną humoru.

    Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to wspaniała okazja, aby przypomnieć sobie, jaką wartość ma literatura i wspólne przeżywanie historii zapisanych na kartach książek. Głośne czytanie to nie tylko sposób na rozwój, ale również na budowanie więzi i tworzenie wspólnych, literackich wspomnień. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w obchody tego wyjątkowego święta i do odkrywania radości płynącej z głośnego czytania!

    Serdecznie dziękuję Gościom, Paniom i Uczniom za udział w akcji.

     

    Elżbieta Szymczycha

  • Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

    W dniu 26 września w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka.

    Rozpoczęła sie o godz. 16:00 na sali gimnastycznej. Poszczególne klasy miały wydzielone stoliki odzielone kotarą od tanecznej części sali.

    Didżejami dyskotki byli chłopcy z kl. VII.

    Jak to zwykle bywa na początku tańczących uczniów było "jak na lekarstwo". Pewnie było za jasno .... Jednak koło godz. 17 impreza zaczęła się powoli rozkręcać.

    Gdy na sali zabrzmiała chuteczka i kaczuszki dyskoteka rozwinęła się na dobre. Bawili się wszyscy.

    Kaczuszki

    Pociąg

    Była też możliwość zrobienia sobie zdjęcia pamiątkowego.

    Dyskoteka sie udała. Godzina zakończenia 19:00 pewnie dla wszystkich uczniów była za wczesna. Z dobrymi nastrojami wszyscy rozeszli się do domu. Niestety .... jutro do szkoły .....

  • Wycieczka do kina Helios w Przemyślu

    23. 09. 2024 r. uczniowie klasy VI i VII udali się do kina Helios w Przemyślu na projekcję filmu "UFO".

    Uczniowie mieli okazję poznać historię Denise, która po tajemniczej śmierci swego ojca została umieszczona w sierocińcu. Jednak według niej, ojciec wcale nie umarł tylko został porwany przez UFO. Z napięciem wszyscy oczekiwali powrotu ojca Denise do końca filmu. Po zakończonym seansie uczniowie spacerowali po galerii w poszukiwaniu pamiątek.

    Ostatnim punktem wycieczki był tak oczekiwany przez wszystkich poczęstunek w McDonald’s. Tradycyjnie uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.

  • Zbiórka na rzecz powodzian

    Wójt Gminy Radymno ogłasza zbiórkę najbardziej potrzebnych artykułów dla osób poszkodowanych w wyniku powodzi na południu Polski. W związku z tragiczną sytuacją, w jakiej znaleźli się nasi rodacy, apelujemy do wszystkich mieszkańców gminy o włączenie się do akcji pomocy.

    Zbiórka rozpoczyna się dzisiaj, tj. 17 września 2024 r., i potrwa do odwołania. Produkty można dostarczać do naszej szkoły i innych szkół Gminy Radymno. Adres naszej szkoły:

    Szkoła Podstawowa w Duńkowicach im. Wojsk Ochrony Pogranicza,

    Duńkowice 20, 37-550 Radymno

    Lista potrzebnych artykułów:

    • woda butelkowana,
    • żywność długoterminowa: suchy prowiant, konserwy, żywność instant, suchary itp.,
    • środki czystości: mydło, płyny do mycia naczyń, detergenty, proszki do prania,
    • środki higieny osobistej: szczoteczki i pasty do zębów, szampony, ręczniki papierowe, chusteczki nawilżane,
    • artykuły dla dzieci: pieluchy, mleko modyfikowane, jedzenie dla niemowląt,
    • nowe koce, śpiwory, pościel,
    • latarki, powerbanki, baterie, narzędzia (łopaty), worki na śmiecie, obuwie gumowe, kalosze,
    • środki do dezynfekcji,
    • karmę dla zwierząt.

    Prosimy nie przynosić ubrań. Wszystkie zebrane artykuły zostaną dostarczone do potrzebujących.

    Każdy gest się liczy. Wierzymy, że mieszkańcy naszej gminy po raz kolejny pokażą swoje ogromne serca i wrażliwość na potrzeby innych. Pamiętajmy, że dla wielu rodzin nasze wsparcie to nadzieja na szybszy powrót do normalności. Wójt Gminy Radymno i cała społeczność lokalna dziękuje za każdą okazaną pomoc. Razem możemy więcej!

  • Aktualizacja konta dziennika przez rodziców

    W związku z problemami z przejściem na konto eduVulcan (zalecane, ale niekonieczne) a obowiązkowej aktualizacji konta (nawet zwykłego, używanego w poprzednim roku) podaję link z informacjami jak to zrobić.

     

    Aktualizacja konta

     

    W razie problemów proszę o kontakt z wychowawcami albo z administratorem dziennika panem Mariuszem Rogóż.

     

    PS.

    1. Kody jednorazowe, które może wygenerować wychowawca lub sekretariat, są potrzebne do pierwszego logowania lub resetowania konta. Jeśli rodzic zrobi aktualizację zgodnie z instrukcjami nie musi żadnego kodu jednorazowego używać.

    2. Aby korzystać z aplikacji mobilnych, trzeba przejść na konto eduVulcan. Konto zwykłe już nie daje takiej możliwości.

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

    Wakacje, wakacje i po wakacjach ..... Rozpoczyna się rok szkolny 2024/2025.

    Drugiego września rozpoczął się on Mszą Świętą o godz. 8:00 a później w szkole.

    Wszyscy spotkali się na sali gimnastycznej.

    Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego Pani dyrektor Bernadeta Kurecka powitała całą społeczność szkolną.

    Przedstawiła wychowawców i innych nauczycieli. Ogłosiła rok szkolny  2024/2025 za rozpoczęty. Po tej krótkiej uroczystości uczniowie rozeszli się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami.

  • Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

    I wreszcie koniec. W piątek 21 czerwca zakończenie roku szkolnego. Przyszedł czas na podziękowania, listy gratulacyjne, nagrody, świadectwa ..... Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w tutejszym kościele. Po mszy cała szkoła przeszła do sali gimnastycznej, gdzie odbyła się część główna uroczystości.

    Rozpoczęła się wniesieniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego.

    Następnie Pani dyrektor Bernadeta Kurecka podziękowała wszystkim tj. nauczycielom i innym pracownikom szkoły, rodzicom i uczniom za wspólną pracę w całym roku szkolnym.

    Następnie rozpoczął się dość spory czas na wręczanie nagród, wyróżnień za różne osiągnięcia uczniów. Były wśród nich nagrody za wysokie wyniki w nauce, wyróżnienia za osiągnięcia sportowe,

    dyplomy i podziękowania za sukcesy w reprezentowaniu naszej szkoły na różnych konkursach, listy gratulacyjne dla rodziców itp. Na końcu pani dyrektor podziękowała Radzie Rodziców za owocną współpracę w mijającym roku szkolnym.

    Wiele zdjęć opowiadających o tej uroczystości są dostępne w poniższej galerii.

  • Pożegnanie klasy VIII przez klasę VII

    W czwartek 20 czerwca w naszej szkole miało miejsce pożegnanie ze społecznością szkolną klasy VIII.

    Podziękowano nauczycielom za całą pracę trwającą 8 lat (a nawet więcej wliczając przedszkole). Wszystko odbywało się ze sporą dawką humoru. Uczniowie wręczali kwiaty wszystkim pracownikom szkoły.

    Wychowawca Pan Marek Jckowski otrzymał zaskakujący prezent: tablicę z odbitymi dłońmi wraz z podpisami.

    Ósmoklasiści opisali siebie w ciekawy sposób - zmiany z upływem czasu. Przedstawili to w postaci prezentacji ze zdjęciami z okresu kiedy byli małymi dziećmi, aż do momentu obecnego.

    W dalszej części pałeczkę przejęła klasa VII. Teraz oni w imieniu całej szkoły żegnali ósmoklasistów, wręczając im pamiątkowe prezenty. Oczywiście wszystko z dużą dozą humoru. Wręczono m.in. duży pisak do malowania,

    koszulkę piłkarską,

    traktor rolniczy,

    Tradycyjnie w takim dniu nie obyło się bez wzruszeń i łez.

    Niektórzy byli jednak całkiem wyluzowani...

    A to wspólne pamiątkowe zdjęcie - cała klasa z wychowawcą Panem Markiem Jackowskim i Panią dyrektor Bernadetą Kurecką.

    I jeszcze przed szkołą

    A.... który to nauczyciel, a który uczeń .... ?

    A teraz do domu, bo jutro zakończenie roku szkolnego i .... świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Co potem? Jak mówią słowa piosenki   "Wakacje znów będą wakacje. Na pewno mam rację, wakacje będą znów ..."

  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

    W piątek w naszej szkole zakończymy rok szkolny 2023/2024. Uroczystość rozpocznie się Msza Świętą w tutejszym kościele o godz. 8:00. Po przejściu uczniów do szkoły dalsza uroczystość będzie sie odbywać na sali gimnastycznej. Po tym uczniowie rozejdą sie do swoich klas na spotkanie z wychowawcami. 

    Odjazdy uczniów będą w godzinach: między 10:30 a 11:00.

  • Podręcziki na rok szk. 2024/2025 przedszkole A

    Szkoła Podstawowa – Duńkowice – liczba dzieci w oddziale 25

    UWAGA RODZICE

    Podręczniki do Oddziału Przedszkolnego A – ZERÓWKA

    Na Rok Szkolny 2024/2025

     

    Nasza Bajka. Poziom B+. Pakiet. Sugerowana grupa wiekowa: Sześciolatek

    · Wydawnictwo MAC Edukacja

    · Autor: Anna Banaś, Wiesława Żaba-Żabińska

    · Rok wydania 2024

    W skład pakietu dla przedszkolaka wchodzą:

    - Karty pracy, cz. 1 – 4

    - Wyprawka plastyczna

    - Zeszyt Czytam, piszę, liczę

    - Kodowanie

    Katechizmy - na przyszły rok zorganizuje we wrześniu ksiądz

    Język Angielski:

    Angielski dla starszaków. Książka dziecka. K. WICHROWSKA, O. WYSŁOWSKA

    Wyprawka dziecka do Oddziału Przedszkolnego A:

    Rok szkolny 2024/25

    - Książki (wyprawka wg spisu),

    - ryza papieru białego

    - blok kolorowy,

    - papier kolorowy wyklejankowy,

    - blok kolorowy techniczny,

    - kredki, ołówek (miękki),

    - pędzelek,

    - nożyczki,

    - klej,                          

    - farby,

    - plastelina,

    - biała podpisana teczka na prace dzieci,

    - mydło w płynie,

    - ręczniki papierowe,

    - chusteczki higieniczne,

    - papier toaletowy

    - obuwie na zmianę

    - "awaryjne ubranie" na zmianę.

  • Piknik kl. V na kąpielisku ZEK w Radymnie

    18 czerwca 2024 r. uczniowie klasy V pod opieką pani Wioletty i pani Eweliny Grybel udali się na piknik do Radymna. To był dzień pełen wrażeń! Piknik nad zalewem ZEK rozpoczął się od grillowanych kiełbasek.

    Następnie uczniowie spacerowali wzdłuż zalewu, wylegiwali się na kocach, podziwiając piękną okolicę.

    W trakcie pikniku uczestnicy wycieczki udali się na lody i gofry do sklepiku. Niezwykłą frajdą okazała się zabawa na placu zabaw nieopodal plaży. Przy brzegu uczniowie zamoczyli stopy w poszukiwaniu rybek.

    Zadowoleni, pełni radości i uśmiechów wrócili wszyscy do szkoły z nadzieją, że w następnym roku ponownie odwiedzą to urokliwe miejsce.

  • Lekcja otwrta z ekologii "Działaj z impetem"

    13 czerwca 2024 r. uczniowie klasy VII i V przygotowali dla klasy najmłodszych ekologiczną lekcję otwartą pt. „Działaj z Impetem”.

    Prezentacja miała formę wywiadu , który dostarczył dzieciom dużo wiedzy na temat ochrony środowiska.

    Uczniowie klasy VII poruszali tematy związane z ekologią, a nade wszystko zagrożeniami jakie niesie ze sobą rozwój przemysłu, zaśmiecanie lądów, zanieczyszczenie powietrza i wody.

    Piękne piosenki ekologiczne zostały zaprezentowane przez uczniów klasy V.

  • Wycieczka do Krakowa

    W dniu 07.06.2024 uczniowie kl. 6 naszej szkoły wyruszyli pociągiem PKP wraz z wychowawcą i opiekunami na wycieczkę krajoznawczo-turystyczną do Krakowa.

    Swoją przygodę w poznawaniu jednej z największych perełek turystycznych naszego kraju rozpoczęliśmy od podróży Drogą Królewską, na której poznawaliśmy najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne Krakowa: Barbakan, Bramę Floriańską, ul. Floriańską, ul. Franciszkańską, Kościół Mariacki, Zamek Królewski na Wzgórzu Wawelskim, Katedrę na Wawelu i Smoczą Jamę.

    Po posiłku i krótkim odpoczynku udaliśmy się do Muzeum Iluzji, gdzie zanurzyliśmy się w świat iluzji optycznych (znanych też jako iluzje wizualne).

    Iluzje uwielbiają płatać figle, pokazując coś, czego nie ma. Albo jest?

    Działają, wykorzystując niedoskonałości lub specyfikę układu wzrokowego, aby stworzyć obraz inny niż w rzeczywistości.

    Pełni pozytywnych wrażeń, zaopatrzeni w pamiątki i upominki dla najbliższych wróciliśmy cali i zdrowi do Duńkowic.

  • Dzień Dziecka 2024

    W środę 5 czerwca w naszej szkole był obchodzony Dzień Dziecka. Od rana pogoda dopisywała wyśmienicie i zachęcała do zabawy na świeżym powietrzu.

    Rano rodzice rozłożyli dmuchane zjeżdżalnie – a było ich w tym roku dwie.

    Przygotowana została maszyna do robienia popcornu – nowy zakup Rady Rodziców.

    Zaczęło również swoją pracę stanowisko grillowe.

    W tle rozbrzmiewała muzyka ze szkolnego nagłośnienia.

    Główne atrakcje rozpoczęły się od godz. 8:30. Przedszkolaki bardzo chętnie i z dużą energią wystartowały do zjeżdżalni.

    Wkrótce też na boisku sportowym pojawili się:

    - Straż Graniczna,

    - Ochotnicza Straż Pożarna z Duńkowic,

    - Zespół Szkół Zawodowych i Rolniczych z Radymna z dwoma ciągnikami.

    Na stanowisku Straży Graniczne pokazywano urządzenia do codziennej pracy strażników naszych granic: kamizelki, hełmy, kajdanki, lornetki,….

    Każdy mógł założyć odpowiednie oporządzenie i wyobrazić sobie pracę strażników noszących je przez cały dzień. Pokazy te cieszyły się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych dzieci. Okazuje się, że spięcie kajdankami kilku uczniów też może być sporą frajdą.

    Ochotnicza Straż Pożarna przyjechała dwoma pojazdami. Pan komendant Grzegorz Błaszczyk pokazywał specjalistyczny sprzęt pomocny w usuwaniu skutków wypadków np. drogowych. Były to m.in. ciężkie rozpieraki, nożyce do cięcia elementów metalowych, itp.

    Swoich sił próbowała nawet Pani dyrektor.

    Dużym zainteresowaniem cieszył się tu punkt z hydronetką, z pomocą której można gasić pompowaną ręcznie wodą mały pożar. Zadaniem uczestników zabawy było trafienie strumieniem wody w odpowiedni otwór. Gdy odpowiednia ilość wody została wlana, rozlegał się głośny sygnał.

    Okazało się, że wcale nie było to takie proste. Wymagało wspólnej pracy przynajmniej dwóch osób. Jedna pompowała wodę, a druga kierowała strumień wody.

    Zabawa z używaniem głośnych samochodowych megafonów również cieszyła się sporym zainteresowaniem młodszych uczniów. Tak samo jak przeglądanie ciężkiego bojowego wozu strażackiego.

    W trakcie tych atrakcji poszczególne klasy były częstowane grillową kiełbaską, napojami oraz popkornem z  nowo zakupionej przez rodziców maszyny.

    Dla chętnych do pojeżdżenia sobie ciągnikiem rolniczym było stanowisko Szkoły Rolniczej z Radymna. Były zaprezentowane dwa ciągniki. Nowoczesny Claas oraz URSUS C-330, który, mimo że wiekowy nadal jest używany przez rolników podobnie jak kultowy URSUS C-360.

    Cały czas oblegane były zjeżdżalnie.

    Niektóre klasy organizowały sobie zabawy we własnym zakresie – np. biegi w workach.

    Boisko szkolnego orlika również było zajęte.

    Dla chętnych były też propozycje zabaw na sali gimnastycznej pod kierunkie animatora.

    Warto wspomnieć o jeszcze jednej atrakcji. Pan strażak z OSP pokazywał jak udzielać pierwszej pomocy – pokazywał to na fantomie. Był to pokaz z bardzo aktywnym udziałem szczególnie młodszych dzieci.

    Dzień Dziecka w naszej szkole upłynął radośnie, zabawowo z wrażeniem bardzo szybkiego upływu czasu. Nikt się nie nudził, każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie.

    Wszystkim, sponsorom i przyjaciołom szkoły, którzy przyczynili się do organizacji tego dnia, bardzo dziękujemy. W szczególności:

    • Państwo Baranowie,

    • Pan Marcin Kuźlak,

    • Koło Gospodyń Wiejskich,

    • Sołectwo wsi Duńkowice,

    • Rada Rodziców szkoły,

    • OSP w Duńkowicach,

    • Zespół Szkół Zawodowych i Rolniczych im. Adama Mickiewicza w Radymnie,

    • Straż Graniczna - Bieszczadzki Oddział w Przemyślu - placówka w Korczowej.

     

  • Dzień Matki 2024

     Dzień Matki – to szczególne święto, stanowi wyraz szacunku i miłości, a także podziękowania za trud włożony w opiekę i wychowanie.      We wtorek 27 maja 2024r. w Szkole Podstawowej w  Duńkowicach odbyły się wielkie uroczystości z okazji Dnia Matki.

    Na zaproszenie dzieci z klas;1,2 i 3 przybyli do szkoły niezwykli goście – Mamusie, które eleganckie i dumne z radością czekały na ten dzień.  

       Odświętnie ubrane dzieci wyrażały miłość i wdzięczność swoim drogim Mamusiom poprzez występy artystyczne. Były deklamacje wierszy, piosenki, tańce oraz życzenia.

     Publiczność była zachwycona popisami dzieci, na twarzach zebranych gości  malowało się wzruszenie, ale także duma ze swoich zdolnych pociech.

          Po wspaniałych występach Mamy otrzymały upominki z okazji ich święta. Nad całością części artystycznej czuwały nauczycielki: Pani Anna Olszańska, Pani Anna Terpiłowska i Pani Bożena Marciak. 

    Dyrektor szkoły Pani Bernadeta Kurecka złożyła mamom serdeczne życzenia. Podziękowała też uczniom i nauczycielkom oraz paniom, które wspomagają pracę nauczyciela za przygotowane występy artystyczne.

                      Po części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek przy pięknie zastawionych stołach. Cała uroczystość została uwieczniona na fotografiach – dzięki czemu wspaniała zabawa i niecodzienna atmosfera zostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników.

  • Piknik w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu.

    W sobotę 25 maja 2024 roku nasi uczniowie w składzie: Kacper Rucki, Anna Turko i Olimpia Marciak zaśpiewali pieśni patriotyczne w siedzibie Straży Granicznej w Przemyślu.

  • Wycieczka do "Magicznych Ogrodów"

    Dnia 17 maja 2024  uczniowie z naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Parku Tematycznego MAGICZNE OGRODY.

     

     

    Dzieci odwiedziły miejsce, gdzie świat codzienny przenika się ze światem fantazji. Wypełnia go milion roślin-drzew, krzewów i kwiatów. Przewodnikiem po tej magicznej krainie był Krasnolud, który oprowadzał po zakamarkach i opowiadał o historii niezwykłych stworzeń.

    Podczas wędrówki dzieci spotkały bohaterów Magicznych Ogrodów, tj. Wróżki, Krasnoludy oraz psotne Mordole.

    W programie wycieczki nie mogło również zabraknąć pływania tratwą oraz zabaw na drewnianych zamkach.

    Rozpoczęliśmy od  aktywności fizycznej- przeciągania liny i sztafety. Okazało się, że mamy i siłę i szybkość, lecz  każdy po jednej z tych umiejętności.

    Jakie jeszcze były atrakcje:

    • przejazd kolejką w Kwiatowej Dolinie
    • zabawy w Grodzie Krasnoludzkim i Podgrodziu szkoleniowym
    • zabawy w krainie Bulwiaków 
    • zabawy w Zamku Wróżek
    • przejazd na tratwach
    • zabawy na Robankowej Łące, Smoczym polu,
    • wizyta w Mroczysku

    Tuz za bramą powitał nas Mordol- spragniony dzieci, chętnie je przytulał.

    Zwiedzanie rozpoczęliśmy od odwiedzin Skrzata Kronikarza mieszkającego w starym drzewie. Skrzat opowiedział dzieciom historię Magicznych Ogrodów. Następnym etapem naszej wyprawy był zamek Wróżek. Dzieci wędrowały tajemniczymi tunelami i ścieżkami, a na koniec można było zjechać  z mniejszej  lub większej zakręconej zjeżdżalni.

     

    W przepięknej scenerii ogrodu utrzymanego w klimacie baśni mogliśmy podziwiać piękne kwiaty, szumiące wodospady i strumienie oraz wiele zaczarowanych mieszkańców ogrodów.

    Osadę poruszających się Bulwiaków zwiedzaliśmy kolejką. Atrakcji w Magicznych Ogrodach jest mnóstwo.  Po wyczerpującej wędrówce zjedliśmy  obiad.

    Wolny czas mogliśmy spędzić na placu zabaw.

    Nikt się nie nudził, wszyscy radośnie wróciliśmy do domu.

  • Egzamin ósmoklasistów

    W dniach 14 - 16 maja w naszej szkole jak i w całej Polsce odbywały się egzaminy ósmoklasistów. W pierwszym dniu uczniowie zmagali się z zadaniami z języka polskiego a w drugim z matematyki. Trzeci dzień był zarezerwowany na język angielski. Poniżej pamiątkowe zdjęcie.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Duńkowicach
    Duńkowice 20
    37-550 Radymno
  • (+16) 628-35-34

Galeria zdjęć