• Wieczór klasowy - kl. IV oraz kl. VI

    Szkoła zwykle kojarzy się z zajęciami, na których nauczyciel coś mówi, czasami – o zgrozo pyta, daje oceny – nie zawsze takie jakby chcieli uczniowie. To wszystko zaczyna się o porannych porach. Czasami nauczycielom wydaje się jakby niektórzy uczniowie dopiero co pierwszy raz ziewnęli i wstali z łóżka. Okazuje się, że w szkole można przebywać również o innej porze i w innym,  zupełnie luzackim charakterze.

    W piątek 27 października klasy 4 i 6 bawiły się na wieczorze gier i zabaw.

    Atrakcji było mnóstwo - wieczór filmowy,

    przygotowanie posiłku, śpiewy, karcianki i planszówki,

    ruchowe gry integracyjne oraz mnóstwo dobrej zabawy przy ulubionej muzyce.

    Żaden belferek nie stał nad głowami dzieci i nie zadawał dziwnego pytania „co ty robisz?” ani nie upominał aby nie rozmawiać, itp…. Dzisiaj wieczorem był zupełnie inny obraz szkoły. 

    Miejmy nadzieję, że uczniowie, którzy brali udział w tym spotkaniu naładowali akumulatory i po luzackich zajęciach przejdą płynnie do codziennych obowiązków, a ich wypełnianie będzie im przychodziło nieco łatwiej. Będą przecież mogli bardziej na siebie liczyć w razie jakiś trudności - lepiej się poznali, zintegrowali. No i nauczyciele może będą się troszkę kojarzyć z innej strony ... może bardziej "ludzkiej".

  • Dzień piżamy 2023\2024

    Dzieci - wesołe, uśmiechnięte, hałaśliwe, ruchliwe, chętne do zabawy, ciekawe świata, czasami trochę psotliwe ... można by używać wielu przymiotników, które kojarzą nam się z tym słowem.

    Jednak nie dla wszystkich dzieci ten świat jest taki kolorowy. Niektóre z nich spędzają tygodnie a nawet miesiące w szpitalu. Miejscem, z którym są głównie związane jest łóżko a ich standardowym ubraniem jest piżama.

     

     

    W tym roku szkolnym, a w naszej szkole po raz pierwszy postanowiliśmy wraz z samorządem szkolnym zjednoczyć się z tymi dziećmi przychodząc do szkoły właśnie w piżamie. Dodatkową zachętą było zwolnienie z odpytywania wszystkich ubranych w taki strój.

     

     Pierwsi pidżamersi pojawili się w szkole o godz. 7:15.

    Wkrótce korytarze szkolne się od nich zaroiły.

    A oto lekcja pidżamersów ... ale zaraz .... gdzie jest nauczyciel????

    Czyżby to ten niebieski?

    A może ten?

    Hm .......

    A może to ...ta ....  w różowej piżamie ????

    Chyba nie ........ pewnie już wszyscy wiedzą kto się kryje pod tym szlafrokiem z prawej strony  ...

    A to pidżamersi na lekcji w klasie III

    Jak widać wszyscy bawili się dzisiaj bardzo dobrze. Jednak niech też zagnieździ się w wielu głowach jak najwięcej empatii dla ludzi chorych. Niech też wszyscy sobie bardziej uświadomią jak ważne jest dbanie o własne zdrowie, tak aby chodzenie w piżamach poza własną sypialnią było tylko formą zabawy a nie szpitalną, ponurą rzeczywistością

  • Pasowanie ucznia 2023/2024

    Pasowanie ucznia 2023/2024

    W piątek 20 października w Szkole Podstawowej w Duńkowicach odbyło się pasowanie na ucznia klasy pierwszej.

    Uroczystość rozpoczęła się w sali gimnastycznej wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego.

    Pani dyrektor przywitała gości oraz wszystkich uczestników uroczystości a następnie rozpoczęła się część artystyczna klasy pierwszej.

    Akademię uświetnili uczniowie klasy drugiej ubrani w barwne stroje i tańczący krakowiaka.

    Kulminacyjnym wydarzeniem w tym dniu było złożenie ślubowania oraz pasowanie dzieci na uczniów klasy pierwszej. Czyniła to pani dyrektor Bernadeta Kurecka w asyście pani wychowawczyni Katarzyny Geruli za pomocą ogromnego ołówka. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci dostawały dyplomy.

    Po ceremonii pasowania na ucznia pan Wójt Gminy Radymno złożył nowym uczniom życzenia, po czym wszyscy nowi uczniowie otrzymali upominki.

     Uroczystość zakończyła pani dyrektor dołączając swoje życzenia

  • Wycieczka do Podkarpackiego Centrum Nauki w Rzeszowie

    We wtorek 17 września klasa VII wraz z opiekunami panią Beatą Jankowską - wychowawczynią i panem Mariuszem Rogóżem wybrała się na wycieczkę klasową do Rzeszowa. Głównym celem było Podkarpackie Centrum Nauki. Po dotarciu do celu, przed wejściem głównym wszystkich zainteresował piękny, duży dwupłatowy samolot An-2, produkowany kiedyś w Polskich Zakładach Lotniczych w niedalekim Mielecu.

    Przed budynkiem również zauważyliśmy dziwne instrumenty. Były to cymbałki ale ..... dzwonki były tu wykonane z kamienia. O dziwo działały. Można było wygrywać różne melodie.

    Inna "machina" to jakieś "zakręcone" tory, na których można było puszczać piłeczkę i obserwować jej ruch.

    Po chwili weszliśmy do budynku i udaliśmy się w kierunku pracowni FabLab, na zajęcia w której mieliśmy wykupione bilety. W czasie krótkiego oczekiwania na rozpoczęcie zajęć uczniowie bawili się grami wytworzonymi w tej pracowni. Kółka i krzyżyki były wydrukowane w drukarkach 3D a podstawa przygotowana na laserowym ploterze.

    A oto kołyska Newtona - kulki, które w dziwny sposób się odbijają - pierwsza i ostatnia.

    Na miejscu okazało się, że musimy włożyć fartuchy bo będziemy zajmować się wycinaniem wybranych figur za pomocą lasera.

    Pan prowadzący zajęcia obiecał że każdy może sobie wybrać jakąś figurę, rysunek - np pobrany z internetu i po krótkim przygotowaniu może być wysłany do maszyny wycinającej ją laseremą w drewnianej sklejce. Każdy uczeń swoją grafikę zabierze do domu.

    Tak też się stało. Maszyna wycinała wiele wybranych grafik na płycie ze sklejki.

    Po wycięciu dla uczestników zaczęła się główna praca. Trzeba było figury oczyścić (szlifierką), potem pomalować, czasami sklejać symetryczne połówki.

    Wybrana i wycięta grafika była różna - począwszy od bohaterów bajek, samochodów, zwierząt a skńczywszy na breloczkach do kluczy

    Po zajęciach w pracowni przyszedł czas na zwiedzanie trzech pięter innych atrakcji.

    Niektórzy wpadali w "zadumę".

    Nasi uczniowie budowali samoloty z papieru ... niby nic - to można robić i w domu. Jednak przetestować swój samolot w tunelu aerodynamicznym w domu już nie można

    Poniżej zabawa w pilota śmigłowca. Można wystartować i wylądować małym śmigłowcem pod kopułą.

    Ruchoma - niestabilna podłoga. Dawid i Anka próbowali utrzymać równowagę.

    Uczniowie mieli dużo swobody w zwiedzaniu pięter i wielu atrakcji. Fotografie wyłapały tylko niektóre z nich. Na zwiedzanie wszystkiego po prostu było za mało czasu.

     Drugim punktem wycieczki - dla niektórych nie mniej ważym była wizyta w McDonald's.

    Okazalo się, że wszyscy są bardzo głodni.

    Wszyscy w dobrych humorach wróciliśmy do szkoły zadowoleni z mile i ciekawie spędzonego czasu.

  • Dzień Edukacji Narodowej październik 2023

    W piątek 13 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej (kalendarzowo w tym roku wypadał w sobotę).

    W sali gimnastycznej zebrała się cała społeczność szkolna.

    Akademię prowadziły uczennice z klasy VIII.

    Uroczystość rozpoczęły dzieci z klasy III - prezentując program artystyczny.

    Później odbył się pokaz patriotyczny z wykorzystaniem flagi narodowej w wykonaniu dziewczyn z klasy VI i VII.

    Bardzo ciekawa aranżacja taneczna zakończyła się prezentacją flagi narodowej złożonej z czterech kawałków sukna białego i czerwonego.

    Następnie Pani Diana Kubasiewicz - przewodnicząca Rady Rodziców złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Do życzeń dołączyła się również Pani Bernadeta Kurecka - dyrektor szkoły.

    Uroczystość zakończyła się symbolicznymi prezentami i życzeniami od uczniów dla nauczycieli.

     

     

     

     

  • 250 rocznica KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

    W1773 r. powołano do życia Komisję Edukacji Narodowej ( KEN. Przejęła ona szkoły prowadzone dotąd przez zakon Jezuitów a także należący do niego majątek. Komisja miała pełną autonomię, odpowiadała przed Sejmem w sprawach finansowych. Pierwszym zadaniem KEN było przygotowanie reformy edukacji. Prace nad przygotowaniem nowych programów i nowym systemem szkolnictwa  trwały do 1780 r.

    Administracja szkolna oparta była na podziale terytorialnym, KEN podlegały uniwersytety, im – szkoły wydziałowe, na dole struktury były szkoły parafialne. Komisja Edukacji Narodowej opracowanie nowych programów nauczania i nowych podręczników powierzyła Towarzystwu do Ksiąg Elementarnych. Komisja liczyła początkowo 8 osób; wchodzili do niej miedzy innymi Andrzej Zamoyski, Joachim Chreptowicz, Adam Czartoryski, Ignacy Potocki, prezydował przez pierwsze dwa lata biskup wileński Ignacy Massalski,

    następnie biskup płocki, późniejszy prymas Michał Poniatowski.

    Ustawowo KEN objęła zwierzchnictwo nad całym szkolnictwem polskim. Związana z tym była reorganizacja poszczególnych zakładów według instrukcji KEN oraz utworzenie jednolitej hierarchii szkół w kraju. Zwierzchnictwo przejęły szkoły wyższe: Akademia Krakowska w Koronie (Szkoła Główna Koronna) i Akademia Wileńska (Szkoła Główna Litewska) w Wielkim Księstwie.

    Za cel główny reform systemu szkolnego uważali twórcy wychowanie dobrego człowieka i obywatela. Ta myśl zdecydowała o kształcie szczególnego projektu nauczania – ogłoszonego przez Potockiego w roku 1774  Przepisu na szkoły wojewódzkie (później zwano je wydziałowymi). Któreż są nauki w tym nowym rozrządzeniu  przepisane od Komisji Edukacyjnej? […] Nauka chrześcijańska położona jest na czele wszystkich innych […]. Retoryka, znajomość poezji, historia sztuki, logika, wreszcie historia i geografia dopełniały ten program.

    Chlubną kartę Komisji stanowiła przeprowadzona od roku 1777 r. przez Kołłątaja reforma Akademii Krakowskiej, tym istotniejsza, że Szkoła Główna Koronna miała czuwać nad kształceniem kadry dla niższych szczebli oświaty.

    Ustawowo KEN objęła zwierzchnictwo nad całym szkolnictwem polskim. Związana z tym była reorganizacja poszczególnych zakładów według instrukcji KEN oraz utworzenie jednolitej hierarchii szkół w kraju. Zwierzchnictwo przejęły szkoły wyższe: Akademia Krakowska w Koronie (Szkoła Główna Koronna) i Akademia Wileńska (Szkoła Główna Litewska) w Wielkim Księstwie. Za cel główny reform systemu szkolnego uważali twórcy wychowanie dobrego człowieka i obywatela. Ta myśl zdecydowała o kształcie szczególnego projektu nauczania – ogłoszonego przez Potockiego w roku 1774  Przepisu na szkoły wojewódzkie (później zwano je wydziałowymi). Któreż są nauki w tym nowym rozrządzeniu  przepisane od Komisji Edukacyjnej? […] Nauka chrześcijańska położona jest na czele wszystkich innych […]. Retoryka, znajomość poezji, historia sztuki, logika, wreszcie historia i geografia dopełniały ten program.

    Chlubną kartę Komisji stanowiła przeprowadzona od roku 1777 r. przez Kołłątaja reforma Akademii Krakowskiej, tym istotniejsza, że Szkoła Główna Koronna miała czuwać nad kształceniem kadry dla niższych szczebli oświaty.

    Mniej udana była  próba unowocześnienia Akademii Wileńskiej, podjęta prze eksjezuitę, astronoma Marcina Poczobutta-Odlanickiego. Komisja nie zaczynała od zera. Obejmowała zwierzchnictwo nad wszystkimi istniejącymi przed jej ustanowieniem  typami szkół, a więc – prócz zakładów  jezuickich – nad kolegiami pijarskimi, teatyńsk imi i innymi.

     

    Gotowa kadra nauczycielska z jednej strony  ułatwiła reformę, z drugiej  jednak część tych ludzi z trudnością i niechętnie przystosowała się do nowych instrukcji i programów. Jedną z przyczyn, które ważyły niekorzystnie na pracy Komisji, był odczuwany powszechnie brak podręczników. Świadome tego Towarzystwo do Ksiąg Elementarnych odpowiadało nie tylko pomnożeniu starań, ale i odpowiednią propagandą osiągnięć.  Dużym sukcesem był zwłaszcza napisany przez księdza Onufrego Kopczyńskiego podręcznik Gramatyki dla szkół narodowych.

    Najwolniej postęp oświaty zaznaczył się w dziedzinie szkolnictwa parafialnego. Współcześni podkreślali hojność, z jaką biskup płocki wspomagał powstające  szkółki parafialne, a warto też przypomnieć, że objąwszy  jako prymas Księstwo Łowieckie najmłodszy brat króla sam założył w Łowiczu szkołę kształtującą nauczycieli parafialny.

    Choć wyliczone mankamenty, konieczność przezwyciężenia uprzedzeń opinii i zadawnionych nawyków nauczycieli w dniu codziennym Komisji stanowiły poważne problemy, bilans jej dwudziestoletniej działalności wypada zdecydowanie dodatnio, zwłaszcza w zakresie najważniejszego dla edukacji szlachty szkolnictwa średniego.

     

     

     

     

     

     

     

  • Dzień Uśmiechu w Szkole Podstawowej w Duńkowicach

    Dzień Uśmiechu w naszej szkole w roku 2023  odbył się 9 października. Obchodziliśmy to sympatyczne święto z inicjatywy wychowawczyni klasy drugiej Pani Bożeny Marciak we współpracy z Samorządem Uczniowskim. Dzieci, które wzbogaciły swój strój żółtą buźką z uśmiechem lub były ubrane w żółte stroje nie były pytane.

    Żółty kolor był widoczny także w strojach nauczycieli.

    Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku.

    Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora.

    Dzięki uśmiechaniu się, które towarzyszy nam od urodzenia, stajemy się szczęśliwsi, zapominamy o troskach dnia codziennego, żyjąc chwilą obfitującą w radość. W ten sposób tworzy się lecznicze koło szczęścia. Śmiech i radość są bardzo potrzebne ludziom. Psycholodzy stwierdzają, że osoba pogodna lepiej radzi sobie z trudnościami, lepiej się uczy, lepiej wychowuje, lepiej funkcjonuje w społeczeństwie.

    Śmiech oddziałuje na wiele narządów naszego ciała, usprawniając ich funkcjonowanie. Powstaje w centralnym układzie nerwowym. Jest spontaniczną reakcją układu nerwowego, niezależną od naszej woli.

    Ponadto podczas śmiechu w organizmie zwiększa się wydzielanie endorfin, określanych jako hormony szczęścia.

    Śmiech działa relaksująco na nasz organizm i redukuje stres.

    Uśmiech zbliża ludzi, sprzyja pozyskiwaniu sympatii i jej odwzajemnianiu, odblokowuje emocje, poprawia nasze samopoczucie, korzystnie wpływa na kondycję fizyczną i biologiczną człowieka.

    Uczniowie klasy drugiej pod kierunkiem wychowawczyni kolorowali śmieszne rysunki z jeżami i dorysowywali robaczka z uśmiechem. Później malowali swoje uśmiechnięte twarze.

    Następnie przygotowali uśmiechnięte buźki dla uczniów ze wszystkich klas naszej szkoły oraz przedszkoli. Wykonane buźki drugoklasiści podarowali każdej klasie i pozowali do wspólnych zdjęć.

  • Pożegnanie ks. Prałata Mariana Fedyka

    Z wielkim smutkiem żegnamy zmarłego, wieloletniego nauczyciela religii w naszej szkole ks. prałata Mariana Fedyka - byłego proboszcza parafii Michałówka.

     

    Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

    Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

     

    W dniu pogrzebu tj. w piątek 06.10.2023 zajęcia lekcyjne będą skrócone. Lekcje będą trwać 25 min, przerwy tykko 5min.

    Odwozy dzieci:

    1 kurs: 10:15 dla dzieci które mają do pięciu lekcji

    2 kurs: 11:15 - dla pozostałych dzieci.

  • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2023

    W dniu 3 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

    Była to akcja skierowana do uczniów klasy trzeciej.

    Tego dnia uczniowie w sposób szczególny udowodnili jak poprzez różnorodne gry edukacyjne i przyjemną zabawę można uczyć się mnożenia.

    Uczniowie kończący klasę trzecią powinni mieć tabliczkę mnożenia świetnie opanowaną.

    Należy, więc motywować ich do tego, aby przez cały rok szkolny ćwiczyli ją i doskonalili. Powodzenia!!!

  • Dzień głośnego czytania

    28 września  przedszkolaki i uczniowie klasy I - III włączyli się w Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

    W tym dniu  dzieci usłyszały wiersze - zagadki dotyczące zawodów. Przedszkolaki i uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą oraz poznać nowe profesje. Jako czytający wystąpili uczniowie z klasy V.

    Dodatkowym elementem była forma zagadek, która pobudzała uważność słuchania u najmłodszych słuchaczy.

    W przedszkolu C do akcji dołączyła mama jednej z podopiecznych  Pani Katarzyna Siedlec, za co bardzo dziękujemy.

    Akcja została przygotowana przez bibliotekę szkolną.

    Warto wspomnieć, że Ogólnopolski Dzień głośnego Czytania  został ogłoszony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania. O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypominanie o nich od czasu do czasu. To cudowny sposób na wspólne spędzenie czasu i zbudowanie prawdziwej, trwałej więzi z dzieckiem. To chyba najważniejsza zaleta wspólnego czytania!

    Warto także przypominać, że czytanie rozbudza wyobraźnię oraz ciekawość świata. Dzieci, którym rodzice czytają od dzieciństwa, szybciej same uczą się tej umiejętności. Głośne czytanie może być świetnym sposobem na rozwiązanie problemów wychowawczych. Obecnie można znaleźć książki, które opowiadają o przeróżnych problemach dzieci: tolerancja, pojawienie się rodzeństwa, adaptacja w szkole czy przedszkolu. To genialna okazja do dyskusji i wyciągania wniosków z przygód książkowego bohatera. Dzieci, którym się czyta i które w efekcie same czytają dużo książek, są genialne w ortografii, tworzeniu własnych opowiadań, układaniu zdań,  można by wymieniać bez końca....Warto więc codziennie  sięgnąć po  ulubioną lekturę.

  • "Bajki - Pomagajki"

    Powszechnie wiadomo, iż bajki od zawsze były sposobem na przekazywanie dzieciom wiedzy i zasad moralnych, a wspólne czytanie z dorosłymi tego typu utworów wywiera duży wpływ na rozwój najmłodszych. Odpowiednio dobrana literatura dziecięca nie tylko wzbogaca wiedzę i rozwija intelekt, jest źródłem rozrywki i zabawy, ale też może pełnić funkcję terapeutyczną. Bajki pomagają bowiem dzieciom w poznawaniu i nazywaniu własnych emocji, podpowiadają sposoby radzenia sobie z nimi, kształtują właściwe postawy prospołeczne

    W tym roku szkolnym dzieci z naszej zerówki biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym", którego celem jest ochrona i wzmacnianie rozwoju psychicznego dzieci. Raz w tygodniu spotykamy się na wspólnym czytaniu bajek, rozwiązywaniu problemów bohaterów  oraz świetnej zabawie. Tematyka bajek w poszczególnych miesiącach jest opisana w regulaminie, który udostępniamy w załączniku poniżej.

    W czytanych bajkach przedstawiane są niezwykłe historie dotyczące różnych emocji, postaw czy trudności, z którymi dzieci niejednokrotnie się borykają. Nie są one zakończone morałem, ale dzieci mogą utożsamiać się z bohaterami i przeżywać z nimi określone sytuacje. „Bajki-Pomagajki” oswajają z emocjami i problemami bohaterów, a co najważniejsze zawierają wiele praktycznych wskazówek, co można zrobić, by poradzić sobie w trudnych chwilach. Dzięki temu wpływają również na rozwój uczuć i zachęcają do refleksji nad własnym postępowaniem, dają najmłodszym wsparcie, poczucie siły i nadzieję, wyznaczając im drogę do lepszego życia…

    Tekst : Ewelina Kaczmar

    Regulamin projektu "Bajki - pomagajki"            

  • Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „ Magiczna Moc Bajek”

    Międzynarodowy Projekt Czytelniczy

    „ Magiczna Moc Bajek”

    czyli bajkowa podróż do krainy  wartości i dziecięcej wyobraźni.

    W tym roku szkolnym dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych biorą udział w piątej edycji powyższego projektu. Jest on odpowiedzią na realizację kierunków polityki oświatowej Ministerstwa Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2023/2024. Głównym celem projektu jest  promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształtowanie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci wobec osób z niepełnosprawnością.   

  • RATUNKU - czyli jak udzielić pierwszej pomocy?

    Uczniowie naszej szkoły w dniu 19.09.2023 r uczestniczyli w szkoleniu, które miało na celu nauczyć ich udzielania  pierwszej pomocy przedmedycznej.

    W trakcie spotkania dzieci poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia, obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań.

    Wszyscy uczestnicy z wielką chęcią i zaangażowaniem brali udział w tym wydarzeniu.

    Pod czujnym okiem Pana ratownika uczniowie mogli samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy.  

    Składamy serdeczne podziękowania Panu Mateuszowi Siara z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu przeprowadzenie szkolenie dla naszych uczniów.

  • Dyskoteka oraz dzień wolny od zajęć dydaktycznych.

    1. W czwartek w naszej szkole odbędzie sie dyskoteka.

    Rozpoczęcie o godz. 16:30 a zakończenie o godz. 19:30.

    Transport dzieci na dyskotekę zapewniają rodzice.

    2. Piątek w naszej szkole jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych - odpust parafialny.

  • Ankiety dla rodziców, ucznniów i nauczycieli dotyczące programu profilaktyczno - wychowwczego

  • Spotkanie z rodzicami

    Szanowni Rodzice w dniu 11. 09. 2023 r. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie wszystkich rodziców szkoły i oddziałów przedszkolnych.


    Serdecznie zapraszamy!

  • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023 - 2024

    Wakacje się skończyły. Czy to dobrze, czy źle? Większość pewnie chciałoby przedłużonych wakacji. No cóż .... Tradycyjnie rok szkolny zaczyna się we wrześniu - chociaż w tym roku nie pierwszego września a czwartego - więc i tak wakacje były trochę przedłużone.

    Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego zaczęła się w kościele Mszą Świętą o godz. 8:00. Uczniowie udali się na nią niosąc sztandar szkoły. Po mszy, w kościele miało miejsce poświęcenie tornistrów uczniów pierwszej klasy.  Potem wszyscy przeszli do szkoły udając się na salę gimnastyczną.

    Po uroczystym wniesieniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu Hymnu Polski Pani dyrektor wszystkich przywitała, odczytała list Ministra Edukacji Narodowej prof. Przemysława Czarnka.

    Następnie przedstawiła nauczycieli wychowawców.

    Po spotkaniu w sali gimnastycznej uczniowie przeszli do swoich klas, gdzie wychowawcy udzielili im podstawowych informacji - m.in. plan lekcji.

  • Program rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024

     

    Szanowni Rodzice i Kochani Uczniowie!

     

    4 września zabrzmi w naszej szkole pierwszy dzwonek zapraszamy wszystkich na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024:

    • 8.00 Msza św. w Kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Duńkowicach, na której odbędzie się poświęcenie tornistrów uczniów klasy pierwszej,

    • Uroczysty przemarsz do Szkoły Podstawowej im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Duńkowicach,

    • Rozpoczęcie z podstawowymi informacjami, które odbędzie się na sali gimnastycznej szkoły,

    • Spotkanie z wychowawcami klas w salach, podanie planu lekcji.

    Bardzo prosimy uczniów wybranych do sztandaru (6 osób) aby przyszli do szkoły najpóźniej o 7:30 celem próby wybranych fragmentów uroczystości.

     

    Autobus szkolny w tym dniu:

     

    1. Łazy Osiedle 7.10

    2. Michałówka 7.15

    3. Piaski i Zaleska Wola 7.30

    4. Chotyniec 7.35

    5. Odjazd po zakończonej uroczystości.

     

    Kursy autobusów i ewentualne zmiany na dalsze dni nauki będą podawane na bieżąco. Informacje będą również podawane na stronie szkoły.

     

  • Ostateczna rekrutacja do oddziałów przedszkolnych na rok szk. 2023/2024

    Informacje znajdują się w poniższym linku

    Ostateczna rekrutacja

  • Zakońcenie roku szkolnego 2022/2023

    Dnia 23 czerwca w naszej szkole miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Pierwszy punkt uroczystości to Msza Święta w miejscowym kościele o godz. 8:00. Główna część odbywała się na nowo otwartym boisku wielofunkcyjnym.

    Najpierw wniesiono sztandar szkoły, później odśpiewano hymn Polski.

    Następnie miała miejsce zmiana chorążego i osób towarzyszących związanych z prezentacją sztandaru szkoły na rok 2023/2024.

    Po przemówieniu Dyrektora Szkoły Pani Bernadety Kureckiej i odczytaniu listów Ministra Edukacji i Nauki Pana Przemysława Czarnka oraz Wójta Gminy Radymno Pana Bogdana Szylara przyszła pora wyróżnienia uczniów.

    Wyróżnienia te w postaci dyplomów, podziękowań były wręczane za wyniki w nauce, inne osiągnięcia np. konkursy pozaszkolne oraz za pełnione funkcje w bieżącym roku szkolnym.

    Pozostałe zdjęcia z wręczenia wyróżnień dostępne w galerii poniżej artykułu.

    Były również wręczane listy gratulacyjne dla rodziców uczniów.

    Pozostałe zdjęcia z wręczenia listów gratulacyjnych dostępne w galerii poniżej artykułu.

    Uroczystość zakończyło wyniesienie sztandaru szkoły – już przez nową trójkę uczniów.

    Po akademii uczniowie udali się do klas, gdzie wychowawcy wręczali świadectwa. Uczniowie klasy ósmej jeszcze raz żegnali się ze swoimi kolegami oraz z nauczycielami.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Duńkowicach
    Duńkowice 20
    37-550 Radymno
  • (+16) 628-35-34

Galeria zdjęć